Atramentowa drukarka do zdjęć paszportowych Primera IP60

kontra drukarka termosublimacyjna Kodak 305

 

Tak samo jak kiedyś, tak i obecnie właściciele zakładów zastanawiają się jakim urządzeniem zastąpić wysłużony i coraz częściej psujący się minilab. Kiedyś oferta minilabów była stosunkowo szeroka. Można było kupić minilab nowy jak i używany. Minilaby cyfrowe oferowało kilka firm. Obecnie nowe minilaby cyfrowe w technologii światłoczułej z obróbką chemiczną dostępne są w bardzo zawężonej skromnej ofercie. Dodatkowo są one drogie. Alternatywą dla nich są minilaby suche czyli bazujące na druku termosublimacyjnym lub atramentowym. Przykładami takich urządzeń są Kodak Apex (termosublimacja) oraz Epson Surlab D3000 (druk atramentowy). Dla wielu zakładów fotograficznych takie urządzenia będą jednak zbyt drogie. Tańszym rozwiązaniem jest zakup profesjonalnej drukarki termosublimacyjnej Kodak 305 lub profesjonalnej drukarki atramentowej Primera IP60.

profesjonalna drukarka do zdjęćDrukarka Kodak 305 kosztuje 4200 zł natomiast drukarka Primera IP60 kosztuje 3670 zł. Podane ceny są cenami netto.

W dzisiejszych czasach gdy ilość wywoływanych zdjęć w ciągu dnia w większości zakładów fotograficznych zawiera się w przedziale 200-500 szt takie drukarki w pełni wystarczają. W razie potrzeby zawsze można dokupić kolejną drukarkę.


Którą z tych drukarek kupić ?Koszt wydruku z drukarki Kodak 305 wynosi ok. 58 groszy natomiast z drukarki Primera IP60 wynosi ok. 57 groszy (przy ustawieniu opcji maksymalnej jakości zdjęć). W IP 60 wybierając opcję niższą czyli Better Quality dla zdjęć amatorskich można cenę odbitki obniżyć o ok. 10 groszy.Drukarkę Kodak 305 z pewnością można polecić do obsługi zdjęć amatorskich. Zdjęcia termosublimacyjne są bardzo trwałe pod względem mechanicznym. Drukarka ta może stanowić doskonałe uzupełnienie minilaba.W wielu zakładach fotograficznych najważniejszym produktem w ofercie są zdjęcia do dokumentów (paszportowe, do dowodów osobistych, do różnych legitymacji). Ponieważ drukarka IP60 posiada bardzo wysoką rozdzielczość druku 1200x4800 dpi oraz bardzo ładną kolorystykę drukowanych zdjęć stąd jakość zdjęć do dokumentów jest bardzo dobra. Słowo "bardzo" jest ma tu jak najbardziej właściwe. Jakość tych zdjęć do dokumentów z pewnością dostrzegą klienci zakładu fotograficznego. Klienci przywiązują duże znaczenie do tego jak wyszli na zdjęciu, które będzie umieszczone w jakimś dokumencie. Dzięki temu zakład będzie polecany znajomym i w internecie. Można więc zyskać sporo dodatkowych zleceń tym bardziej, że bardzo dużo osób sprawdza w wyszukiwarce Google gdzie zdjęcia do dokumentów można zrobić w danym mieście.


Decyzja o wyborze należy do Ciebie.

 drukarka do zdjęć paszportowychTutaj kupisz drukarkę Kodak 305Tutaj kupisz drukarkę Primera IP60

 

 

Dodaj komentarz