Papiery do druku cyfrowego

 

Poligrafia wysokiej jakości coraz bardziej wchodzi w dziedzinę fotografii. Obecnie nie ogranicza się ona do wydawania pięknych albumów fotograficznych uznanych fotografików. Zaczęła aktywnie uczestniczyć w oferowaniu wysokiej jakości nisko nakładowych produktów fotograficznych takich spersonalizowane fotokalendarze, drukowane fotoksiążki, indywidualne kartki okolicznościowe.

W produkcji tych produktów oprócz wysokiej klasy urządzenia potrzebny jest również wysokiej jakości papier. Proponujemy stosowanie papierów firmy Felix Schoeller.

 

Dlaczego te skoro można dostać tańsze ?

 

Odpowiedź jest prosta. Są to jakościowo bardzo dobre papiery, które powszechnie są stosowane w wielu krajach Europy w druku cyfrowym produktów o charakterze fotograficznym. Fotografia i jej obrazowanie – zawsze związane były (i nadal są związane) z produktami wysokiej jakości np. aparaty Nikon i Canon, minilaby, papiery fotograficzne firm Fuji i Kodak, profesjonalne diapozytywy (Fuji Velvia). Obecnie profesjonalnej fotografii towarzyszą urządzenia firm Xerox, Kodak, Ricoh, Konica-Minolta, HP Indygo, Chromira itd.

 

Towarzyszy im aktywnie wysokiej jakości papier Felix Schoeller
 


z uwagi na:

  • bardzo dobrą biel
  • doskonała warstwa preparacyjna do trwałego przyjmowania pigmentów
  • duża odporność na zarysowania
  • brak ubocznych reakcji w trakcie wieloletniego przechowywania gotowych wydruków
  • precyzja wymiarów papieru w arkuszach

oraz na liczne certyfikaty jakości.Firmy zainteresowane zakupem papieru Felix Schoeller np. do limitowanych serii wysokiej jakości fotoksiążek czy też fotokalendarzy odsyłamy do ich dystrybutora w Polsce czyli firmy Tetenal Polska – kontakt: newmedia@tetenal.pl lub tel. 607-240-246

 

PAPIERY E-PHOTO


oferują doskonałe właściwości optymalnie dostosowane do potrzeb klienta oraz do wymagań druku o najwyższej jakości. Papiery przeznaczone są tylko do druku w urządzeniach HP Indigo wykorzystujących technologię opartą o toner ciekły. Dostępnych jest wiele gramatur: od 135g/m² po 290g/m² oraz kilka rodzajów powierzchni jak matowa, błyszcząca, połyskliwa (tzw. lustre) oraz specjalistyczna: silver metalic. Wszystkie papiery produkowane są w formie arkuszy oraz w formacie 320x460mm. Więcej informacji w sekcji pliki do pobrania.

 

PAPIERY SILVER DIGITAL


to dwustronnie powlekane papiery oferujące obustronną możliwość druku. Papiery przeznaczone są zarówno do urządzeń HP Indigo wykorzystujących technologię opartą o toner ciekły jak i do urządzeń opartych o toner suchy, np. Xerox lub Konica Minolta. Dostępnych jest wiele gramatur: od 130g/m² po 300g/m² oraz dwa rodzaje powierzchni: matowa i błyszcząca. Wszystkie papiery tej serii produkowane są w formie arkuszy oraz w formacie 460x320mm. Więcej informacji w sekcji pliki do pobrania.

 

PAPIERY E-FEEL


doskonałe produkty klasy Fine Art o interesujących artystycznych fakturach. Papiery przeznaczone są do urządzeń wykorzystujących technologię opartą o toner suchy, np. Xerox, Kodak, Ricoh lub Konica Minolta. Dostępne są dwa rodzaje powierzchni: perła (tzw. pyramid) i płótno (tzw. canvas) oraz kilka gramatur: od 220g/m² po 260g/m² dla perły, a także od 150g/m² po 260g/m² dla płótna. Wszystkie papiery tej serii produkowane są w formie arkuszy oraz w formacie 450x320mm. Więcej informacji w sekcji pliki do pobrania.

 

PAPIERY E-PURE


wyróżniają się bardzo wysokim poziomem czystości powierzchni. Papiery przeznaczone są do urządzeń wykorzystujących technologię opartą o toner suchy, np. Xerox, Kodak, Ricoh lub Konica Minolta. Charakteryzują się ekstra gładką powierzchnią dostępną dla kilku gramatur: od 150g/m² po 260g/m². Wszystkie papiery tej serii produkowane są w formie arkuszy oraz w formacie 450x320mm. Więcej informacji w sekcji pliki do pobrania.

 

 

 

Dodaj komentarz